Zawody strzeleckie w ramach 27 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W dniu 13 stycznia 2019 roku na Strzelnicy Sportowej LOK przy ul. Rodziewiczówny 12 w Gryficach w ramach 27 Finału WOŚP odbyły się otwarte zawody strzeleckie z broni kulowej i pneumatycznej. Organizatorem zawodów był Młodzieżowy Klub Strzelecki LOK „Baszta” oraz Zarząd Powiatowy LOK w Gryficach.  W trakcie zawodów uczestnicy mogli sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie oraz wspomóc fundusz WOŚP.

Zawody zostały rozegrane w czterech konkurencjach strzeleckich, w których łącznie wystartowało 44 zawodników a zwyciężyli:

– 4,5 mm karabin pneumatyczny – ZAWIŚLAŃSKA Wiktoria;
– 4,5 mm pistolet pneumatyczny – STACHERSKI Marek;
– 5,6 mm karabin sportowy – DREWA Dariusz;
– 5,6 mm pistolet sportowy – KOWALEWSKI Marcin.

Szczegółowy komunikat zawodów znajduje się na stronie www.lok.gryfice.pl, w zakładce „KOMUNIKATY”. Poza rozgrywanymi konkurencjami, organizator zawodów umożliwił spróbowania swoich umiejętności w strzelaniu z pistoletu centralnego zapłonu oraz strzelby.  W trakcie zawodów do puszki oraz z opłaty startowej została zebrana kwota 655,29 zł, która wspomogła WOŚP. Wszystkim uczestnikom zawodów serdecznie dziękujemy i zapraszamy ponownie za rok, oraz na inne zawody strzeleckie organizowane na Strzelnicy Sportowej LOK w Gryficach.