Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego Ligi Obrony Kraju w Dwuboju Obronnym. Na strzelnicy Sportowej LOK przy ul. Rodziewiczówny oraz Parku Miejskim w Gryficach 12 maja 2018 r. odbyły się Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego organizacji LOK w Dwuboju Obronnym.
Dwubój Obronny składał się z 3 konkurencji: biegu na 1500 m w terenie, strzelania z kbks na odległość 50 m do opadających krążków oraz rzutu granatem na odległość 20 m – dziewczęta oraz 30 m – chłopcy. Zawody rozgrywane były w klasyfikacji drużynowej oraz indywidualnej w dwóch kategoriach. Indywidualnie w poszczególnych kategoriach zwyciężyli:
– dziewczęta – Martyna MIŁEK – ZS Resko, ZP LOK Gryfice;
– chłopcy – Daniel WÓJTOWICZ – ZS Resko, ZP LOK Gryfice;
W klasyfikacji drużynowej najlepszą okazała  się drużyna Zespołu Szkół Resko reprezentująca Zarząd Powiatowy LOK Gryfice przed zespołem ZR LOK WAŁCZ – II miejsce oraz przed zespołami ZP LOK Myślibórz – III miejsce. W zawodach wystartował drugi zespół ZP LOK Gryfice reprezentowany przez SKS LOK „HERBERT” z Trzebiatowa , który uzyskał drużynowo drugi wynik, jednakże ze względów regulaminowych uplasowała się na IV miejscu.  Na zakończenie zawodów rozegrany został między najlepszymi drużynami pojedynek strzelecki, który zakończył się zwycięstwem drużyny ZP LOK z Myśliborza przed ZP LOK Gryfice i SKS LOK „HERBERT” z Trzebiatów LOK Gryfice. Najlepsi zawodnicy oraz drużyny zostali uhonorowani pucharami, medalami oraz dyplomami.
Zwycięska drużyna będzie reprezentowała Zachodniopomorską Organizację Wojewódzką LOK na Mistrzostwach Polski w dwuboju Obronnym w dniach 16 – 18 maja 2018 roku w Pleszewie. Życzymy udanego występu.
Organizatorem zawodów był Zarząd Powiatowy Ligi Obrony Kraju w Gryficach mający swoją siedzibę przy ul. Rodziewiczówny 12, który serdecznie dziękuje wszystkim osobą zaangażowanym w organizację i przebieg zawodów.
Komunikat z zawodów ukarze się wkrótce w zakładce „WYNIKI ZAWODÓW-KOMUNIKATY”.