Powiatowe Indywidualne Mistrzostwa Ligi Obrony Kraju w strzelectwie kulowym. Na Strzelnicy Sportowej LOK przy ul. Rodziewiczówny 12 w Gryficach w dniu 19 września 2015 r. odbyły się Powiatowe Indywidualne Mistrzostwa LOK w strzelaniu z broni kulowej, które były jednocześnie finałem Powiatowej Ligi Strzeleckiej szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

W mistrzostwach wzięli udział członkowie Szkolnych Kół Strzeleckich Gryfickiej Organizacji Powiatowej LOK. Zawody rozgrywane były w dwóch konkurencjach – pistolet sportowy 5,6 mm oraz karabin sportowy 5,6 mm. W poszczególnych konkurencjach zwyciężyli:
– karabin sportowy 5,6 mm – kategoria Młodziczka – I miejsce – Wiktoria Zawiślańska, II miejsce – Aleksandra Jasińska i III miejsce – Maja Korgul; – kategoria Młodzik – I miejsce – Daniel Szeweła, II miejsce – Dawid Siniarski i III miejsce – Kacper Kańczurski.
– pistolet sportowy 5,6 mm – I miejsce – Łukasz Hamulczyk, II miejsce – Emilia Haller i III miejsce – Marta Kołwzan.
Najlepsi strzelcy zostali nagrodzeni pucharami, medalami oraz dyplomami. Rozegrane Powiatowe Mistrzostwa miały również na celu wytypowanie drużyny na Wojewódzki Finał Szkolnej Ligi Strzeleckiej w strzelectwie kulowym, który zostanie rozegrany 20 października 2015 r. na Strzelnicy Sportowej LOK w Gryficach. Szczegółowy komunikat z zawodów znajduje się na naszej stronie w zakładce „WYNIKI ZAWODÓW-KOMUNIKATY”.