III Festyn strzelecki dla dzieci i młodzieży z okazji Dnia Dziecka. W dniu 1 czerwca 2015 r. na Strzelnicy Sportowej Ligi Obrony Kraju przy ul. Rodziewiczówny 12 w Gryficach odbył się Festyn Strzelecki dla dzieci i młodzieży szkolnej szkół powiatu gryfickiego, zorganizowany przez Zarząd Powiatowy LOK oraz Młodzieżowy Klub Strzelecki LOK „Baszta” w Gryficach. Festyn odbywał się pod patronatem Starosty Gryfickiego oraz Banku Spółdzielczego w Gryficach.

Festyn rozpoczął się od przywitania przez Prezesa Gryfickiej Organizacji Powiatowej LOK Pana Krzysztofa Kroguleckiego wszystkich jego uczestników. W pierwszej kolejności zostali przywitani startujący  w zawodach zawodnicy wraz z opiekunami a następnie zaproszeni goście, a wśród nich członek Prezydium Zachodniopomorskiej Organizacji Wojewódzkiej LOK Pan Henryk Kwocz, przedstawiciele Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz żołnierze Jednostek Wojskowych z Mrzeżyna i Trzebiatowa. Przed rozpoczęciem zawodów nastąpiło wręczenie medali „Za Zasługi dla Obronności Kraju”, którymi zostały odznaczone Pani Danuta Radecka oraz Dorota Berska. Następnie rozpoczęły się zawody strzeleckie, których Kierownikiem był Pan Dariusz Daź a Sędzią Głównym Pan Marian Radecki. Zawody uroczyście rozpoczął strzałem z rakietnicy Pan Henryk Kwocz. Zawodnicy rywalizowali w klasyfikacji indywidualnej i drużynowej w czterech kategoriach. W poszczególnych kategoriach zwyciężyli:
KLASYFIKACJA INDYWIDUALNA
  – szkoły podstawowe kl. I-IV – Szymanowicz Miłosz;
   – szkoły podstawowe kl. V-VI – Frączak Michał;
   – szkoły gimnazjalne – Hamulczyk Łukasz;
   – szkoły ponadgimnazjalne – Heller Emila.
KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA
 – szkoły podstawowe kl. I-IV – SP z Wyszoboru;
   – szkoły podstawowe kl. V-VI – SP nr 3 Gryfice zespół nr IV;
   – szkoły gimnazjalne – Gimnazjum nr 3 Gryfice;
   – szkoły ponadgimnazjalne – ZSP im. Miłosza Gryfice zespół nr III
.
Ponadto zostały rozegrane zawody strzeleckie opiekunów, w których zwyciężyła Berska Dorota wśród kobiet i Zawarski Andrzej wśród mężczyzn. Wszyscy zwycięzcy zostali nagrodzeni pucharami, medalami oraz dyplomami, których fundatorem była Pan Kazimierz Sać – Starosta Gryficki oraz Bank Spółdzielczy w Gryficach. W festynie brała udział grupa żołnierzy z Jednostki Wojskowej z Mrzeżyna oraz Trzebiatowa, Grupa Rekonstrukcji Historycznych „NAŁĘCZ” z Klubu Żołnierskiego z Trzebiatowa pod kierownictwem Pana Jerzego Nowak oraz przedstawiciel Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej z Gryfic. Na zakończenie festynu wszyscy jego uczestnicy zostali poczęstowani grochówką. Organizatorzy festynu dziękują wszystkim Dyrektorom szkół powiatu gryfickiego, którzy zgłosili drużyny do uczestnictwa w festynie, za umożliwienie swoim uczniom wzięcia udziału w zawodach strzeleckich zorganizowanych z okazji Dnia Dziecka oraz sponsorom festynu, Staroście Gryfickiemu oraz Bankowi Spółdzielczemu w Gryficach. Szczegółowe wyniki oraz zdjęcia znajdują się w naszych zakładkach na stronie internetowej. Do zobaczenia za rok.