Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego Ligi Obrony Kraju w Dwuboju Strzeleckim. Na strzelnicy Sportowej LOK przy ul. Rodziewiczówny oraz Parku Miejskim w Gryficach 16 maja 2015 r. odbyły się Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego organizacji LOK w Dwuboju Strzeleckim.

Dwubój strzelecki składał się z 3 konkurencji: biegu na 2000 m w terenie, strzelania z kbks na odległość 50 m do opadających krążków oraz rzutu granatem na odległość 20 m – szkoły gimnazjalne oraz 30 m – chłopcy szkół ponadgimnazjalnych. Zawody rozgrywane były w klasyfikacji drużynowej oraz indywidualnej w czterech kategoriach. Indywidualnie w poszczególnych kategoriach zwyciężyli:
– szkoły gimnazjalne – dziewczęta – Maja KORGUL – ZS Resko LOK Gryfice;
– szkoły gimnazjalne – chłopcy – Piotr OLESZCZK – LOK Gryfice;
– szkoły ponadgimnazjalne – dziewczęta – Wiktoria DZIOBAK – LOK Pyrzyce:
– szkoły ponadgimnazjalne – chłopcy – Michał POKORSKI – ZSP „MIŁOSZ” Gryfice LOK Gryfice.
W klasyfikacji drużynowej najlepszą okazała się drużyna Zespołu Szkół Resko LOK Gryfice w składzie – Maja KORGUL, Robert LESZCZYŃSKI, Wiktoria JANOWSKA i Marek WĄCHAŁA przed zespołem ZSP Trzebiatów LOK Gryfice – II miejsce oraz przed zespołami ZP LOK Pyrzyce i ZSP „MIŁOSZ” Gryfice LOK Gryfice, które ex aequo zajeły III miejsce. Na zakończenie zawodów rozegrany został między najlepszymi drużynami pojedynek strzelecki, który zakończył się zwycięstwem drużyny ZSP „MIŁOSZ” Gryfice LOK Gryfice przed ZP LOK Pyrzyce i ZSP Trzebiatów LOK Gryfice. Najlepsi zawodnicy oraz drużyny zostali uhonorowani pucharami, medalami oraz dyplomami.
Zwycięska drużyna będzie reprezentowała Zachodniopomorską Organizację Wojewódzką LOK na Mistrzostwach Polski w dwuboju strzeleckim we wrześniu 2015 roku. Życzymy udanego występu.
Organizatorem zawodów był Zarząd Powiatowy Ligi Obrony Kraju w Gryficach mający swoją siedzibę przy ul. Rodziewiczówny 12, który serdecznie dziękuje wszystkim osobą zaangażowanym w organizację i przebieg zawodów.
Komunikat z zawodów znajduje się w zakładce „WYNIKI ZAWODÓW-KOMUNIKATY”.