Mistrzostwa Zachodniopomorskiej Organizacji Wojewódzkiej Ligi Obrony Kraju w strzelaniu kulowym. W dniu 13 września 2014 r. na Strzelnicy Sportowej LOK w Gryficach odbyły się Mistrzostwa Zachodniopomorskiej Organizacji Wojewódzkiej Ligi Obrony Kraju w strzelaniu z broni kulowej.

 

W mistrzostwach udział wzięło 5 drużyn reprezentujących Zarządy Rejonowe i Powiatowe LOK z Białogardu, Gryfic, Koszalina, Szczecinka i Wałcza. Każda drużyna składała się z 4 zawodników, z których 2 strzelało z karabinu sportowego a 2 z pistoletu sportowego. Zarząd Powiatowy LOK w Gryficach wystawił drużynę w następującym składzie:
– Haller Emilia, Kołwzan Marta ,Oleszczak Piotr i Szeweła Daniel.
Mistrzostwa rozpoczął Prezes Zarządu Powiatowego LOK w Gryficach Pan Krzysztof Krogulecki, który serdecznie przywitał wszystkich uczestników mistrzostw na gościnnej ziemi gryfickiej a następnie głos zabrał kierownik zawodów, Sekretarz Zachodniopomorskiej Organizacji Wojewódzkiej LOK w Szczecinie Pan Antoni Hofsas, który zapoznał wszystkich z regulaminem rozgrywania mistrzostw. Sędzią głównym zawodów był Pan Marian Koss. W klasyfikacji drużynowej I miejsce zajęła drużyna ZP LOK Gryfice przed ZP LOK Szczecinek i ZR LOK Białogard. W klasyfikacji indywidualnej z karabinu sportowego najlepszymi okazali się:
– w kategorii szkół gimnazjalnych Oleszczak Piotr ZP LOK Gryfice, natomiast w kategorii szkół ponadgimnazjalnych Pluciński Makary z ZR LOK Białogard.
Z pistoletu sportowego I miejsca zajęły:
– w kategorii szkół gimnazjalnych Kołwzan Marta ZP LOK Gryfice, natomiast w kategorii szkół ponadgimnazjalnych Haller Emilia także z  ZP LOK Gryfice. Najlepsze drużyny oraz zawodnicy zostali nagrodzeni pucharami, medalami oraz dyplomami. Fundatorem pucharów oraz medali był Starosta Gryficki Pan Kazimierz Sać. Szczegółowy komunikat mistrzostw znajduje się na naszej stronie.