Otwarte Wojewódzkie Zawody Strzeleckie Klubów Żołnierzy Rezerwy LOK w Szczecinie. W sobotę, 14 czerwca br. na Strzelnicy Garnizonowej w Szczecinie odbyły się zawody strzelecki Klubów Żołnierzy Rezerwy Ligi Obrony Kraju województwa zachodniopomorskiego. Powiat gryficki reprezentowany był przez dwie drużyny Gryfickiej Organizacji Powiatowej LOK, które startowały w zawodach pod kierownictwem Prezesa KŻR LOK w Gryficach, Pana Dariusza Dazia.

W składzie I zespołu ZP LOK Gryfice występowali, Zbigniew Król, Denis Runiewicz i Mirosław Wójciak, natomiast II zespół KŻR był w składzie: Robert Bogdanowski, Radosław Jankowski i Tomasz Krogulecki. Zespoły rywalizowały w trójboju ogniowym składającym się ze strzelania z pistoletu wojskowego P-83, kbk AK”Beryl” oraz rzutu granatem na celność. Po zakończeniu trójboju, reprezentacje poszczególnych Organizacji Powiatowych i Rejonowych LOK rozegrały pojedynek strzelecki. Ogółem w zawodach rywalizowało 12 zespołów, w skład których weszło 36 zawodników. Zwycięzca zawodów została drużyna Zarządu Rejonowego LOK z Wałcza. IV miejsce w zawodach zajął I zespół ZP LOK Gryfice. Zespół II ZP LOK w Gryficach w trójboju ogniowym zajął VI miejsce, a ze względu na zapisy regulaminowe nie startował w pojedynku strzeleckim. W poszczególnych konkurencjach nasi najlepsi zawodnicy zajęli następujące miejsca:
– pistolet wojskowy P-83 – IV miejsce Zbigniew Król, XIII Mirosław Wójciak i XV Denis Runiewicz,
– kbk AK „Beryl” – III miejsce Zbigniew Król, IV Mirosław Wójciak i VII Robert Bogdanowski,
– rzut granatem – X miejsce zajęli Denis Runiewicz i Robert Bogdanowski natomiast XIV Tomasz Krogulecki,
– trójbój ogniowy – III miejsce Zbigniew Król, VIII Mirosław Wójciak i IX Robert Bogdanowski,
– drużynowo trójbój – III miejsce I zespół ZP LOK Gryfice i VI miejsce II zespół ZP LOK Gryfice,
– pojedynek strzelecki – IV miejsce  I zespół ZP LOK Gryfice.
Najsłabiej nasi zawodnicy zaprezentowali się w rzucie granatem, co uniemożliwiło im zajęcie indywidualnie oraz zespołowo w klasyfikacji generalnej wyższych pozycji. Zarząd Powiatowy LOK w Gryficach serdecznie dziękuje za pomoc w przeprowadzeniu treningów strzeleckich przed zawodami Jednostce Wojskowej z Trzebiatowa.