Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego Ligi Obrony Kraju w Dwuboju Strzeleckim. Na strzelnicy Sportowej LOK przy ul. Rodziewiczówny oraz Parku Miejskim w Gryficach 17 maja 2014 r. odbyły się Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego organizacji LOK w Dwuboju Strzeleckim.

Dwubój strzelecki składał się z 3 konkurencji: biegu na 2000 m w terenie, strzelania z kbks na odległość 50 m do opadających krążków oraz rzutu granatem na odległość 20 m – szkoły gimnazjalne oraz 25 m – szkoły ponadgimnazjalne. Zawody rozgrywane były w klasyfikacji drużynowej oraz indywidualnej w czterech kategoriach. Indywidualnie w poszczególnych kategoriach zwyciężyli:
– szkoły gimnazjalne – dziewczęta – Nikola URBAN – LOK Gryfice;
– szkoły gimnazjalne – chłopcy – Hubert WOJNAROWSKI – LOK Gryfice;
– szkoły ponadgimnazjalne – dziewczęta – Małgorzata ĆWIRTA – LOK Pyrzyce:
– szkoły ponadgimnazjalne – chłopcy – Remigiusz OGŁOZA – LOK Pyrzyce.
W klasyfikacji drużynowej najlepszy okazał się zespół Zarządu Powiatowego LOK Pyrzyce w składzie – Małgorzata ĆWIRTA, Wiktoria DZIOBEK, Remigiusz OGŁOZA i Kamil WASILEWSKI przed zespołem ZP LOK Gryfice II w składzie – Agnieszka ŁĘTKA, Aldona KAMIŃSKA, Hubert WOJNAROWSKI i Mateusz BUDZIK ( wszyscy zawodnicy reprezentują Zespół Szkół z Reska) oraz przed zespołem ZP LOK Gryfice I w składzie Oliwia KOPERSKA, Sandra RUNIEWICZ, Artur KOWALSKI i Damian GALEWSKI (GP i ZSP z Trzebiatowa). Na zakończenie zawodów rozegrany został między najlepszymi drużynami pojedynek strzelecki, który zakończył się zwycięstwem drużyny ZP LOK Pyrzyce przed ZP LOK Gryfice I i ZR LOK Koszalin. Najlepsi zawodnicy oraz drużyny zostali uhonorowani pucharami, medalami oraz dyplomami ufundowanymi przez Starostę Gryfickiego Pana Kazimierza SACIA.
Organizatorem zawodów był Zarząd Powiatowy Ligi Obrony Kraju w Gryficach mający swoją siedzibę przy ul. Rodziewiczówny 12, w obiekcie Strzelnicy Sportowej, który serdecznie dziękuje wszystkim osobą zaangażowanym w organizację i przebieg zawodów.
Komunikat zawodów w dwuboju strzeleckim – 17.05.2014