I Festyn Strzelecki dla dzieci i młodzieży z okazji Dnia Dziecka. Na Strzelnicy Sportowej Ligi Obrony Kraju w Gryficach przy ul. Rodziewiczówny 12 w dniu 29 maja 2013 roku odbył się zorganizowany przez Gryficką Organizację Powiatową Ligi Obrony Kraju „I Festyn Strzelecki dla dzieci i młodzieży szkół powiatu gryfickiego z okazji Dnia Dziecka”.

Wszystkich uczestników festynu przywitał Krzysztof Krogulecki – Prezes Zarządu Powiatowego LOK w Gryficach, który życzył zawodnikom wspaniałych wyników a ich opiekunom oraz pozostałym uczestnikom dobrej zabawy. W zawodach wystartowały drużyny 3 osobowe, reprezentujące szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne naszego powiatu. Rywalizacja prowadzona była w 4 kategoriach: szkoły podstawowe kl. 1-4 – wiatrówka zwykła z podpórką, szkoły podstawowe kl. 5-6 – wiatrówka zwykła, szkoły gimnazjalne – karabin pneumatyczny oraz szkoły ponadgimnazjalne – karabin sportowy. W zawodach wzięło udział 81 zawodników a w poszczególnych klasyfikacjach zwyciężyli:
Klasyfikacja indywidualne:
– szkoły podstawowe kl. 1-4 – Chrześcijański Kacper, Kalota Wojciech i Stosio Filip;
– szkoły podstawowe kl. 5-6 – Radom Dawid, Kołwzan Marta, Tomicki Adrian;
– szkoły gimnazjalne – Wejler Gracjan, Siutkowska Klaudia, Oleszczak Piotr;
– szkoły ponadgimnzjalne – Wandachowicz Marcin, Bobrowska Justyna, Stachowicz Karol.
Klasyfikacja drużynowa:
– szkoły podstawowe kl. 1-4 – SP Wyszobór, SP Nr 4 Gryfice , SP Nr 3 Gryfice I;
– szkoły podstawowe kl. 5-6 – SP Nr 3 Gryfice, SP Nr 4 Gryfice I, SP Nr 4 gryfice II;
– szkoły gimnazjalne – Gimnazjum Nr 1 Gryfice, Gimnazjum Nr 3 Gryfice, Gimnazjum Nr 2 Gryfice;
– szkoły ponadgimnzjalne – Prywatna Szkoła Zawodowa Gryfice, Centrum Edukacyjne TPP LO Gryfice, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Miłosza Szkoła Zawodowa Gryfice.
Szczegółowy komunikat z rozegranych zawodów dostępny jest na naszej stronie. Za najlepsze wyniki dla drużyn i zawodników w poszczególnych klasyfikacjach były wręczane puchary, medale oraz dyplomy, których fundatorem był Starosta Gryficki, Pan Kazimierz Sać. W trakcie odbywającego się festynu prowadzony był pokaz sprzętu strażackiego oraz była możliwość odbycia treningowego strzelania z karabinu kbk AK zorganizowanego przez 36 Dywizjon Rakietowy Obrony Powietrznej z Mrzeżyna. Wszyscy uczestnicy festynu zostali poczęstowani wspaniałą grochówką, która cieszyła się dużym powodzeniem i każdy mógł najeść się do syta, a którą ufundował Pan Ryszard Piliponek – Przedsiębiorstwo Transportowe TRANSSCAN Gryfice. Na zakończenie festynu, Prezes Zarządu Powiatowego LOK złożył podziękowania dla zawodników, opiekunów, sędziów oraz pozostałych osób, które pomogły w zorganizowaniu festynu dla dzieci i młodzieży i zapewnił, iż powyższa impreza na stałe zostanie wpisana do kalendarza imprez Gryfickiej Organizacji Powiatowej LOK, zapraszając tym samym wszystkich uczestników za rok na kolejny festyn z okazji Dnia Dziecka. Wkrótce na naszej stronie internetowej dostępna będzie fotorelacja z festynu.