Mistrzostwa Zachodniopomorskiej Organizacji Wojewódzkiej Ligi Obrony Kraju w dwuboju strzeleckim. Na Strzelnicy Sportowej LOK w Gryficach, w sobotę 25 maja 2013 roku zostały rozegrane Mistrzostwa Wojewódzkie Zachodniopomorskiej Organizacji Ligi Obrony Kraju w dwuboju strzeleckim.

Przybyłych na zawody uczestników mistrzostw, przedstawicieli Zachodniopomorskiej Organizacji Wojewódzkiej, sędziów oraz zaproszonych gości, w imieniu Gryfickiej Organizacji Powiatowej LOK przywitał Prezes Zarządu Powiatowego LOK, Pan Krzysztof Krogulecki. Przed rozpoczęciem zawodów odbyła się ceremonia wręczenie medali „ZA ZASŁUGI DLA LIGI OBRONY KRAJU”, którymi wyróżnieni zostali członkowie naszej Gryfickiej Organizacji Powiatowej LOK: medalem brązowy – kol. Paulina Wawrzyńska i srebrnym – kol. Krzysztof Krogulecki. Wręczenia medali dokonali Sekretarz Zachodniopomorskiej Organizacji Wojewódzkiej LOK Pan Antoni Hofsas oraz Starosta Gryficki Pan Kazimierz Sać. Następnie uroczystego otwarcia zawodów dokonał Starosta Gryficki , który życzył wszystkim zawodnikom jak najlepszych wyników oraz wspaniałej zabawy. Rozgrywany w trakcie mistrzostw dwubój strzelecki składł się z biegu w terenie na 2000 m, strzelaniu z karabinu sportowego do 5 krążków opadających z odległości 50 m oraz rzutu granatem na odległość. W przypadku nie trafieniu do celu lub też nie uzyskaniu w rzucie granatem określonej odległości pokonywane były dodatkowo rundy karne długości 75 m. Zawodnicy oceniani byli na podstawie uzyskanego czasu, w którym przebiegli określony dystans, wykonali strzelanie do krążków, rzucili granatem oraz pokonali rundy karne. W trakcie mistrzostw była prowadzona klasyfikacja indywidualna w kategoriach szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne – dziewczyna, chłopiec oraz klasyfikacja zespołowa. Zarząd Powiatowy LOK w Gryficach wystawił dwie drużyny w skład których weszli: LOK Gryfice 1 – Patrycja Szeliga, Natalia Czaban, Hubert Wojnarowski i Alan Kubalak (reprezentanci Zespołu Szkół z Reska) oraz LOK Gryfice 2 w składzie – Patrycja Zielińska, Sandra Runiewicz, Mateusz Włodarczyk oraz Dariusz Olszewski. Ponadto kilku zawodników reprezentujących ZP LOK Gryfice wystartowało indywidualnie i są to: Sandra Berska, Aldona Kamińska i Marek Wąchała. W poszczególnych kategoriach zwyciężyli:
– szkoły gimnazjalne: Magdalena Matyjasik oraz Jakub Woźniak – oboje ZP LOK Pyrzyce;
– szkoły ponadgimnazjalne: Agata Wiśniewska i Wojciech Wojtala – oboje ZP LOK Pyrzyce.
Drużynowo zwyciężył bezapelacyjnie zespół Zarządu Powiatowego LOK Pyrzyce przed zespołami Zarządu Powiatowego LOK Gryfice 1 i Zarządu Powiatowego LOK Gryfice 2. Po rozegranych mistrzostwach odbył się pokazowy turniej w pojedynku strzeleckim, w którym najlepszym okazał się zespół w składzie: Sandra Runiewicz, Dariusz Olszewski i Mateusz Włodarczyk. Na zakończenie mistrzostw nastąpiło wręczenie dla najlepszych zawodników i drużyn pucharów, medali i dyplomów, których fundatorem był min. Starosta Gryficki. Szczegółowy komunikat zawodów znajduje się na naszej stronie.