Mistrzostwa Zachodniopomorskiej Organizacji Wojewódzkiej Ligi Obrony Kraju z broni kulowej. W dniu 11 maja 2013 r. na Strzelnicy Sportowej LOK w Gryficach odbyły się Mistrzostwa Zachodniopomorskiej Organizacji Wojewódzkiej Ligi Obrony Kraju w strzelaniu z broni kulowej.

Udział w mistrzostwach zgłosiło 7 drużyn reprezentujących Zarządy Rejonowe i Powiatowe LOK z Białogardu, Gryfic, Myśliborza i Wałcza. Każda drużyna składała się z 4 zawodników, z których 2 strzelało z karabina sportowego a 2 z pistoletu sportowego. Zarząd Powiatowy LOK w Gryficach wystawił 3 drużyny w następujących składach:
– ZP LOK Gryfice 1 – Haller Emilia, Kaszlej Marcin, Roszyk Kinga, Stachowicz Karol;
– ZP LOK Gryfice 2 – Durbajło Piotr, Kadrzyńska Aleksandra, Kołwzan Marta, Oleszczak Piotr;
– ZP LOK Gryfice 3 – Zespół Szkół z Reska – Kubalak Alan, Kulpa Bartosz, Wojnarowski Hubert, Wróblewski Piotr.
Mistrzostwa rozpoczął Prezes Zarządu Powiatowego LOK w Gryficach Pan Krzysztof Krogulecki, który serdecznie przywitał wszystkich uczestników mistrzostw na gościnnej ziemi gryfickiej a następnie głos zabrał kierownik zawodów, Sekretarz Zachodniopomorskiej Organizacji Wojewódzkiej LOK w Szczecinie Pan Antoni Hofsas, który zapoznał wszystkich z regulaminem rozgrywania mistrzostw. Sędzią głównym zawodów był Pan Marian Koss. W klasyfikacji drużynowej I miejsce zajęła drużyna ZR LOK Białogard wyprzedzając drużyny ZP LOK Gryfice 1 i  ZP LOK Gryfice 2. W klasyfikacji indywidualnej z karabinu sporowego najlepszym okazał się Pluciński Makary z ZR LOK Białogard, natomiast z pistoletu sportowego Haller Emilia z ZP LOK Gryfice 1. Najlepsze drużyny oraz zawodnicy zostali nagrodzeni pucharami, medalami oraz dyplomami. Fundatorem pucharów oraz medali był Starosta Gryficki Pan Kazimierz Sać. Szczegółowy komunikat mistrzostw znajduje się na naszej stronie.